TJ SLOVAN HAVÍŘOV

Datum a čas konání: 28.4.2024 13:00
Místo: Městský fotbalový stadion Havířov

Rozhovor s trenérem mužů Jaroslavem Koníčkem

O zimní pauze, o tom jak probíhá příprava na jaro a jaké jsou ambice...

Zdravím trenére, jak jste si užil fotbalové volno?

Po konci podzimní části byla jen krátká pauza vyplněna vánočními svátky. Strávil jsem je tak jak většina, setkání s rodinou. Rád cestuji, a tak proběhl i nějaký výlet.

Co vás všechno čeká v přípravě?

Přípravu jsme začali nezvykle brzy, ale jak už to bývá v amatérském sportu zvyjem, hráči se nezapojili v takovém počtu, v jakém by měli. Zimní přestávka je dlouhá, a tak je těžké vyladit tým tak, aby byl od prvního kola připravený a rozehraný. Mám už nějakou zkušenost, tak snad se to povede. Kromě tréninkových dávek vyplníme zimní přestávku turnajem na umělé trávě v Horní Suché a pojedeme na soustředění do Háje ve Slezsku.

Sedí vám styl „turnaje“, který se odehraje v Horní Suché? Přeci jen nemusíte sám domlouvat přáteláky..

Tím že na Slovanu nedisponujeme hřištěm s umělou trávou, kde bychom si mohli soupeře vybírat, je tento turnaj tou nejlepší variantou. Musím uznat, že turnaj v H.S. je velmi dobře obsazen pro naši přípravu na náročnou sezónu. Prověří nás velmi kvalitní mužstva a můžeme si vyzkoušet co nás bude čekat v jarní části soutěže.

Tento rok je turnaj zajímavě obsazen, jaké máte k turnaji vyhlídky

Jak už jsem říkal, mužstva, které pořadatel pozval mají svou herní kvalitu s úrovní soutěže, kterou hrajeme. Co se týče k ambicím v turnaji, tak to beru jinak než hráči. Chci, aby každý jednotlivec podal ten nejlepší výkon. Vyzkoušel si věci, co v mistráku neudělá. Sleduji hráče jako bych je viděl poprvé a objevuji v nich nový potenciál. Chci se vyvarovat pocitu „Franta je pravý obránce a Tonda je náhradník a bude to tak pořád“. Takže abych se vrátil k ambicím v tomto turnaji - každá výhra mě potěší a nové poznatky o hráčích mě nadchnou.

Jak to vypadá s kádrem pro jarní část? Proběhly nějaké změny?

Tady je má odpověď rychlá a stručná. Pokud nějaké změny budou, tak neplánované. Hráči, co si to uhráli na podzim mají na to, aby to uhráli i na jaro.

Před vstupem do jarní části ztrácíme bod na vedoucí Dětmarovice, je plán jasný – zabojovat o postup?
Tak jak už tabulka napovídá, máme o co hrát, ale musíme si uvědomit, že takových predátorů je v soutěži více. Je velice těžké být první v jakékoliv disciplíně. Vyžaduje to od každého jednotlivce pracovat na sobě neustále tvrdě a hledat způsoby, jak se na špičce udržet co nejdéle.

Ještě ve zkratce Vás poprosím o stručné zhodnocení podzimu.

K podzimní části se už řeklo mnoho... Jsme druzí o jeden bod na prvního. Takže nemůžeme být spokojeni. A co je víc starší než včerejší den. Teď se soustředíme na to, co nás čeká. Teď si vzpomínám na trenéra Škorpila a jeho hlášky. Pasuje k této otázce jeho hláška k hodnocení po sezóně. „Já jsem každý rok říkal, že můj cíl je získat za sezonu sedmdesát osm bodů. Jenže hráči mi to vždycky dojebali už ve třetím kole.“

Je něco, co byste chtěl vzkázat našim fanouškům?

Fotbal i na této úrovni by se měl hrát pro pobavení jak sama sebe, tak i pro ty, kteří se přijdou podívat. Tak se přijďte podívat a pobavit!

Trenére, děkujeme za rozhovor a do jarních bojů přejeme mnoho sil, zdaru a hlavně štěstí!

1. SK Dětmarovice 16 80:26 40

4 góly

Michal Zdražil

Nejbližší narozeniny